piątek, 11 kwietnia 2014

Sposób na elektryzujące się włosy

Witajcie :)
Długo mnie nie było, ale wreszcie znalazłam chwilę. Szkoła i nauka zabiera mi dużo czasu, ale czasem trzeba znaleźć chwile choćby na odrobinę przyjemności. W ostatnim czasie naprawdę byłam zapracowana, ale teraz mogę oddać się temu, co tak naprawdę lubię i stworzyć nowy post :)
Proszono mnie, abym zamieściła metody radzenia sobie z elektryzującymi się włosami, a więc dziś skupimy się na tym problemie.

Włosy, tak samo jak drobinki kurzu czy tkanin, są naładowane dodatnio. Jeśli włos nie jest gładki to ładunki mogą łatwo wnikać do jego wnętrza. Wtedy jony dodatnie włosów oraz, na przykład, ubrań odpychają się wzajemnie, co skutkuje unoszeniem się włosów oraz zjawiskiem znanym jako elektryzujące się włosy.

Przyczyny elektryzowania się włosów :
● Czynniki klimatyczne np. wilgotność lub suchość powietrza
● Nieodpowiednie czesanie włosów
● Nieodpowiednie mycie włosów
● Przesuszenie włosów
● używanie zwykłych ręczników 

Odpowiednie suszenie, mycie i czesanie sposobem na puszenie się włosów
Myjąc włosy należy wykonywać poprawiający ukrwienie skóry głowy masaż. Wystarczy opuszkami palców, delikatnie przyciskając, masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Wpływa to doskonale na kondycję cebulek włosów, przez co mają mniejszą tendencję do elektryzowania się. Puszącym się włosom zapobiega także właściwe ich suszenie. Nie wolno ich suszyć zbyt gorącym strumieniem powietrza, najlepiej chłodnym. Suszarka powinna posiadać funkcję jonizacji powietrza, która skutecznie przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Włosy trzeba czesać szczotkami wykonanymi z naturalnego włosia lub grzebieniami zrobionymi z metalu lub drewnianymi.

Czesanie elektryzujących sie włosów :

W tym przypadku nie poleca się czesania włosów plastikowymi szczotkami. Najlepiej radzi sobie szczotka z naturalnego włosia i drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

Zwilżanie wodą elektryzujących się włosów

Im bardziej włos jest czysty, nieobciążony oraz suchy, tym prawdopodobniejsze staje się, że będzie się elektryzował. Jednym z najprostszych, ale doraźnych sposobów na ujarzmienie elektryzujących się włosów, jest zwilżenie ich niewielką ilością wody. Można zmoczyć dłonie i przesunąć nimi po fryzurze. Wilgoć sprawi, że ładunki elektryczne zostaną unieszkodliwione. Jednak jest to krótkotrwałe rozwiązanie działające do momentu wyparowania wody
Nawilżanie jako metoda zapobiegająca elektryzowaniu się włosów

Skuteczną metodą na elektryzujące się włosy jest regularne używanie kosmetyków nawilżających. 

Mogą być to specjalne odżywki do włosów. Należy wybierać produkty, które po użyciu spłukuje się z włosów. Włosy nawilżyć można również domowymi sposobami, wygładzając je tym samym, co z kolei będzie zapobiegać ich elektryzowaniu się. 

Warto również po każdej stylizacji użyć olejku scalającego włosy i eliminującego elektryzowanie. Mogę polecić Wam te, które już wypróbowałam. Olejek z Loreala, który naprawdę jest świetny i ten, którego obecnie używam jest z Avonu. Najważniejsze by włosy były nawilżone, a zniszczone końcówki obcięte. :)

Jeżeli mielibyście do mnie jakieś pytania to piszcie na mój adres mailowy : karla1553@wp.pl  Chętnie odpowiem na wasze pytania :) Czekam również na propozycje tematów na nowe posty :) 
Karolina S
Karolina S

Intresuje się modą i wizażem. Lubię również przeczytać dobrą książkę czy spotkać się ze znajomymi. Jestem otwarta, kontaktowa i empatyczna. Moje życie może jest zwykłe, ale jest moje i za to je kocham.

1 komentarz:

  1. Bardzo przydatne wiadomości. Chętnie skorzystam. A też potwierdzam, że olejek z avonu jest dobry. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń